| Output Interface | Frequency Range | Application | Output Power |
|---|---|---|---|
| CH1 | 20-108MHz | Wireless, FM Radio | 100W |
| CH2 | 135-174MHz | Walkie-talkie (VHF) | 100W |
| CH3 | 300-400MHz | Remote Control, Drone | 100W |
| CH4 | 400-470MHz | Walkie-talkie (UHF), Car alarm | 100W |
| CH5 | 851-894MHz | CDMA | 100W |
| CH6 | 925-960MHz | GSM | 100W |
| CH7 | 1560-1625MHz | GPS L1 | 50W |
| CH8 | 1805-1920MHz | DCS, PCS | 100W |
| CH9 | 2110-2170MHz | WCDMA | 50W |
| CH10 | 2400-2485MHz | WiFi, Drone, Bluetooth | 50W |
| CH11 | 5725-5850MHz | WiFi, Drone | 50W |
| Jamming Radius | 50-800M (depends on signal strength in given area) |
| HS Code | 8543709200 |
| Total Output Power | 600-1200W |
| Power Consumption | 330W |
| Type | Vehicle Bomb Jammer |
| Dimension | 640×540×550 mm |
| Packing | Box |
| Signal Jammer For | 20-6000MHz Cell Phone Signal Jammer |
| Power Supply | AC110-240V |
| Weight | 75 Kg |
| Humidity | 5%-95% |
| Working Temperature | -20ºC to +55ºC |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Output Power | 915 Watts |
| Internal Modulation | FM Hopping Frequency |
| Signal Source | VCO Synthesized |
| Power Supply | AC110-240V, 24V or 48V DC |
| Modules Per Unit | 11 |
| Control | ON/OFF with Switch |
| Monitoring | Adjusted output power by DIP switch |
| Antenna | External - Omni-directional for 360° |
| Power Amplifier Protectors | Full VSWR Protector |
| Operating Hours | Unlimited |
| Item | Details |
|---|---|
| Delivery Time Schedule | 3 weeks from receipt of confirmed purchase order and advance payment |
| Payment Terms | 50% advance, 50% before shipping |
| Terms of Delivery | FOB HONGKONG/ USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th Year: 5% of total for each year |